Forum Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej Strona Główna Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

14 Sesja Rady Miasta 09.08. 2007

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej Strona Główna -> Radni opisy Sesji Rady Miejskiej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lorejn
AdminekDołączył: 24 Maj 2007
Posty: 131
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bytom

PostWysłany: Pią 8:27, 10 Sie 2007    Temat postu: 14 Sesja Rady Miasta 09.08. 2007

Kontynuacja Sesji Marzeń…?


Wznowienie 14 Sesji godzina siedemnasta przywitanie radnych oraz zebranych mieszkańców. Odczytanie listy obecności radnych.

Obrady:, więc zaczęły się od punktu czwartego, czyli w sprawie zmian do budżetu z zmianami późniejszymi wcześniejszymi itd.…( zmiana, zmian?) Projekt powtórnie przedstawił pan Konopka, były to zmiany autopoprawki zmiany załączników teksty jednolite kazano radym pozamieniać poprawione kartki żeby nie generować kosztów tak to określił pan Konopka( Chodzi o papier do drukarki?) Jednak radni się pogubili i proszono jeszcze raz o przedstawienie, które kartki mają zamienić, na które?

Projekt zmian był opiniowany przez Komisje Komunalną tą bardzo lakoniczną opinie przedstawił w kilku słowach pan radny Kardasz. Projekt przyjęto na komisji 7 za 1 wstrzymał się 1 był przeciw. Nie padły żadne merytoryczne wypowiedzi na temat tego projektu zmian budżetowych na lata 2003- 2007?

Głos zabrał radny Rogowski, który dopytywał się, dlaczego nieujęto przebudowy drogi na skrzyżowaniu w Miechowicach czy w ogóle jest to ujęte w planach?

Następnie głos zabrał radny, Podyma który dopytywał się o przyłącza najważniejszych punktów w mieści tak, jakim są np. Plac Kościuszki. O kompleksowe działanie na rzecz niskiej emisji tramwaje, oraz obwodnice w newralgicznych punktach naszego miasta. Czy preferowane są tylko trzy dzielnice w naszym miesicie Miechowice Stroszek oraz Szombierki co z resztą dzielnic?

Następnym, który zabrał głos był radny Wójcik, który stwierdził, że znaczna część inwestycji jest mu znana chce zapytać o nowości, które się pojawiły jak skutkowało. Cele powstania tych instytucji, kadra i skąd będzie na utrzymanie tych instytucji. Takich jak” Centrum Inicjatyw Społecznych”, „Kolorowe Podwórka”, „ Sala Sportowa” oraz „ Fabryka Kultury”, Dlaczego nie skorzystano z gotowego projektu Hali Sportowej, który można by poprawić, a teraz mówi się tylko o „Sali” Sportowej gdzie szumne hasła przedwyborcze, które obiecywały taką Hale Sportową. I skąd będą pochodzić środki na remont Urzędu Miejskiego i czy będą to fundusze UE i czy takie fundusze można wydać na taki cel?

Na pytania poprzednich radnych odpowiedzi udzielił pan Józef Butryn. Do wypowiedzi Radnego Wójcika ustosunkowała się pani Prezydent Bieda wyjaśniła cel powstania 3 projektów. „ Kolorowe Podwórka” dziećmi mają zajmować się przeszkoleni do tego ludzie. „ Fabryka Kultury” zamienienie wierzy wodnej, która niszczeje na galerie sztuki. Oraz „Centrum Inicjatyw Społecznych” przystosowanie pomieszczeń do użytku Poradni Obywatelskiej oraz Centrum Obywatelskiego możliwość przekwalifikowania się chętnych. (Konkurencja kursowa dla PUP!)

Radny Wójcik szkoda, że uzasadnienie takie krótkie a uchwała obejmuje 20 stron, szkoda, że Marszałek musi wzywać i na łapu capu modernizuje się program, który już był. I czy miasto na to stać. Zrobił wykład o priorytetach pierwszeństwie potrzeb celach. Zreasumował, że niema strategii, że powinni ocenić, co się powiodło, co nie wyznaczyć realne cele. Poinformował też, że stosowne dokumenty są do przejrzenia w Urzędzie Miejskim wystarczy poczytać. ( I kto to mówi?)

Wspomniał tez o Dworcu Kolejowym i obietnicach obecnego prezydenta pana Piotra Koja, o wiadukcie na Zabrzańskiej, o Barbarze niszczeje brak zainteresowania przejęciem tego od Spółki Węglowej, O Śląskim Teatrze Tańca…itd….itd….swoje wystąpienie skwitował” Żeby potem, niebyło, że Wójcik wiedział, ale nie powiedział” I że służy pomocą i żeby niebyło tak jak z projektem na dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych i że mieli pretensje, że on wiedział a im nie powiedział to teraz ich informuje?( I znowu to niestety powiem miał rację??)

Radny Bonk stwierdził, że dziękuje wszystkim, że jego wniosek został przyjęty na poprzednim posiedzeniu (Chodziło odroczenie sesji, by można było zapoznać się z materiałem) Radny w swej przemowie poruszył „ głos uświadomienia” stwierdził, że trzeba mieć pomyły, by pozyskiwać środki i że będą takowe środki pozyskiwać z różnych źródeł.

Chodziło również radnemu o linie ciepłowniczą na Stroszku na Rydza Śmigłego i o koszty przyłącza instalacji wewnętrznej by zostały ujęte w koszty projektu. Radny poruszył też sprawę ocieplania właśnie tam kilku budynków, a ponieważ trwa likwidowanie azbestu, więc można będzie przy okazji ocieplić te budynki. Na zakończenie stwierdził, że nie zamykają listy projektów i jest ona nadal otwarta.( Cokolwiek to oznacza?)

Radny Wójcik dopytywał się, dlaczego z listy „Marzeń” wykreślono basen w Miechowicach. Podkreślił tez stan, w jakim znajduje się miasto kamieniczki, dopytywał się czy obecna władza o tym zapomniała? Wiedział, że ktokolwiek będzie zasiadał w fotelu prezydenta będzie musiał dobrze się nad tym zastanowić. Konkluzja wypowiedzi: zero środków, zero pomysłów, zero remontów. I czy pan Prezydent zdaje sobie sprawę, że ludzie, którzy pozyskiwali środki dla miasta teraz pracują dla innych miast???

Radny Brzezinka: panie radny mógł pan to zrobić, dlaczego pan tego nie zrobił? Z listy przeczytał 21 projektów, w których było albo brak danych albo brak pozwolenia na budowę albo brak kosztorysów. Tu mały cytat ” żyjemy w mieście, który ma wspaniałe dokumenty i nic z tego nie wynika” Stwierdził, że przez 8 lat pan Radny Wójcik jako prezydent nic nie zrobił. Bronił też uchwały, że niemają danych? Ale potrzebna była korekta i jest to swoista lista ‘Życzeń”, ale która ma szansę zaistnieć. ( Co do wspaniałych dokumentów byłabym ostrożna zawierają więcej byków niż moje teksty? A pan mógł zrobić brak wiary w siebie panie radny Brzezinka?)

Radny Wójcik stwierdził, że nie może pozwolić by ludzie wyszli z Sesji z takim przekłamaniem. Poruszył temat raportu otwarcia i bzdur, jakie się w nim znalazły. Stwierdził tez całkowitą niewiedzę władzy w kwestii otrzymanych środków na remont Biblioteki Publicznej dosłownie to powiedział tak( Nawet nie wiedzieliście, że dostaliście na to pieniądze) później przedstawił swoja listę marzeń i swoich dokonań. I że życzy im by „Marzenia” się spełnili, bo pół roku już przespali. ( I znowu przyznam racje niestety!)

Głosu udzielił sobie pan radny Kostek w nawiązaniu do kolegi klubowego pana radnego Brzezinki. Pochwalił pan radnego Wójcika za prace na rzecz miasta w roku przedwyborczym i stwierdził, że gdyby cały czas tak pracował to wyborcy by mu nie podziękowali. Przypomniał program Inicjatywa 2000 skierowany do gmin zagrożonych restrukturyzacją środki dostały wtedy 24 gminy oprócz Bytomia i było mu „Smutno” zaopatrzony był również w Gazetę Wyborczą z tegoż roku gdzie napisano, że w tym czasie złożono 3 projekty, z których 2 były to podmioty nieuprawnione a jeden wniosek został złożony po terminie. Bytom się skompromitował, chociaż były i osiągnięcia. Stwierdził, że nasze miasto odstaje od miast ościennych jednak wierzy, że ciężka praca przyniesie owoce.( Sztuka szukania informacji jest trudna sztuką!)

Radny, Wójcik podziękował za zainteresowanie i że nie żałuje, bo prezydenci przychodzą i odchodzą liczy się to, co zostanie dla miasta. „Debatujemy nad rzeczą strategiczna dla miasta, środków budżetowych niema i trzeba je pozyskiwać nie dla sto projektów i wyciągać projekty z worka jak sierotka Marysia i żeby znowu niebyło, że Wójcik wiedział nie powiedział a to było tak” zaproponował też panu radnemu Kostkowi sprawdzenie informacji u źródła, czyli, w UM jako radny ma do tego prawo, a nie czerpanie wiedzy z tytułów prasowych.( Też miał kilka projektów, które były dobre dla miasta jednak nagrodę odebrał obecny Prezydent byłego nawet nie zaprosił nieładnie gdzie ta łagodność i spokój??? I sprawiedliwość???)

Głosowanie za było 18 przeciw 0 wstrzymało się 2 SLD SLD

Punkt 5 porządku obrad projekt zmian uchwały łączącej się z uchwała poprzednią projekt przedstawił pan Maciejczyk stwierdził, że to zabieg formalny i że za Wójcika powinien być już znowelizowany, a tak jest to kula u nogi, może projekt niejest najlepszy, ale oni pracują. Opinie Komisji Komunalnej o projekcie przedstawił pan Piotr Kardasz uchwały są spójne wynik glosowania na komisji 7 za 1 przeciw 1 się wstrzymał.

Dyskusja została zamknięta głosowanie nad uchwałą 18 za 0 przeciw 2 wstrzymało się SLD

Spraw organizacyjnych nie było przypomniano tylko radnym o planowanym posiedzeniu Sesji w dniu 28 sierpnia 2007roku. Sprawdzenie listy obecności i na tym sesja „ Marzeń” się zakończyła.


Moje spostrzeżenia: zachowanie obydwu Prezydentów byłego i obecnego. Jest żenujące, bo co uchodzi osobie niepublicznej mężowi stanu i osobą, które reprezentują ważne stanowiska w mieście już nie! Jest to dla mnie poniżenie Urzędu Prezydenta i lekceważenie nas mieszkańców oraz ujma dla miasta Bytomia. Wyśmiewanie się pana Prezydenta z radnego Wójcika i jego pytań? Tak samo robił były prezydent Wójcik i pamiętam jak denerwowało to wtedy radnego Koja teraz jako prezydent zapomniał o tym. Niekompetentne zachowanie tak jak SLD można postawić znak równości między obydwoma prezydentami niczym się nie różnią. Działania dla miasta wirtualne, o zaprzepaszczonych szansach zero wzmianki odpowiedzialności też będzie zero, no i ten czas taki niedobry. Tak, więc zgodzę się, że była to swoista Sesja „ Marzeń” Byłego i obecnego Prezydenta oraz pokaz niepoprawności politycznej i braku profesjonalizmu.

Zdjęcia z obydwu części sesji będą później w galerii:
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej Strona Główna -> Radni opisy Sesji Rady Miejskiej Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin