Forum Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej Strona Główna Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sesja Rady Miejskiej 28.08.2007

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej Strona Główna -> Radni opisy Sesji Rady Miejskiej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lorejn
AdminekDołączył: 24 Maj 2007
Posty: 131
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bytom

PostWysłany: Pon 16:37, 03 Wrz 2007    Temat postu: Sesja Rady Miejskiej 28.08.2007

Sesja śmiechu…

Pierwszy punkt obrad było sprawozdanie z działalności pana prezydenta.

Czyli relacja z „bywania”

Następnym punktem było „Sprawozdanie z realizacji Programu Ochrony Środowiska dla miasta Bytomia za lat 2004 – 2006”oraz sprawozdanie realizacji Planu Gospodarki Odpadami dla Miasta Bytomia za lata 2004 – 2006.

Dla naszego miasta to tyko szumne słowa, chociaż powstał taki projekt i miałam okazje go przeczytać, a radni dostali tenże projekt nawet w wersji cyfrowego zapisu. To ochrona środowiska była najmniejszym zmartwieniem byłej władzy a i obecna niewie, co jak, z czym i do czego? Jednak sytuacja w naszym mieście jest już katastrofalna pod tym względem brak jest działań w ty temacie i tylko kwestią czasu jest, kiedy nasze miasto zacznie otrzymywać kary. Tak ekologia u nas „ Leży” no i zostaje jeszcze kwestia dopytania się o szczegóły czy podjęcie działań przez radnego Paczochy mnie to wygląda na to, że jego pytania są traktowane jako zło konieczne.

No i terminy remontów i wydatkowanie na to kasy to sytuacje podbramkowe. Radny Jadczak był zmartwiony, że koliduje to z terminem rozpoczęcia roku szkolnego. Dala mnie to zwykła „bezczelność” to ich rządy doprowadziły do takiej sytuacji „ awaryjnej” bym powiedziała. Radny Paczocha powiedział, że poprzednie władze działały poufnie „ dyskrecjonalnie” w tym temacie i udawali, że coś się robi i że znowu może nam grozić skandal a Bytom znowu będzie sławny w mediach. Planowanie jest gwarantem, że problem się nie pojawi a obecny, że zniknie. No i przewodniczący, Krawczyk zwrócił uwagę, że trzeba debatować na temat jego luźne sarkastyczne przytyki słowne towarzyszyły już nam do końca obrad. Mówiłam, że potrzebne są egzorcyzmy nad fotelem „Stańczyka” poprzedniej władzy, bo te złe nawyki przechodzą na osoby zasiadające na owym tronie.

Pani prezydent Bieda stwierdziła, że z jej 21 letnim stażem i jej leży dobro dzieci na sercu i że lista będzie się zmniejszała. I że listę te może udostępnić panu radnemu Paczosze.

Konkluzja pana radnego Brzezinki, że rozmawiali już na temat listy i nie jest ona długa ma tylko dwie strony formatu A4 i że ma nadzieje, że lista się zmniejszy ( proponuje pisać mniejszymi literami albo dwustronnie to na pewno będzie mniejsza przynajmniej w formacie!)

Radny Wójcik stwierdził, że oni też aplikowali o środki na pilne remonty i nie tylko, że ciszy się, że obecna władza potrafi przepisać ich wnioski i aplikować o środki.


Przekazanie pomocy finansowej(to całe 5 tysięcy!) Na budowę pomnika ofiar katastrofy budowlanej w Chorzowie. No i tym, który nieśmiało jak to określił zabiera głos, bo to zawsze to pan radny Paczocha wytykał błędy jest pan radny Wójcik No i poszło o formę treść i masę błędów oraz „rusycyzm” w pisowni. Zgłosił też wniosek o poprawki. W tym punkcie zgłosił się do rozmowy pan radny Paczocha jednak przewodniczący Krawczyk już się gubi i niewie, w jakim trybie, chociaż formalnie listy mówców nie zamknął. Pan prezydent stwierdził, że tak było napisane w piśmie, które oficjalnie dostali( znaczy się, że nikt nie zadał sobie trudu i przepisują z błędami) pan przewodniczący musiał oczywiście rzucić luźną swoja uwagę ciekawe, czemu nie komentuje swoich braków w umiejętności prowadzeniu obrad? Uchwałę przyjęto.

Zmiany budżetowe chodzi o wydatkowane kwot na BCK kino zakup projektora i kurtyny przeciw pożarowe. Radny Jadczak dopytywał się jak jest ze frekwencją i czy warto wydawać takie kwoty. Odpowiedziano mu, że mają raport, którego wynika, że frekwencja jest i na popołudniowych seansach a ranne są obłożne prawie 100% ( a ja dodam od siebie, dlaczego ranne seanse maja takie powodzenie. A to, dlatego że w szkołach ja bym to nazwala „spędami” dzieci chodzą na poranki filmowe. Ilość wyjść mojego dziecka do tegoż kina w zeszłym roku była imponująca)

Kwota 150 tysięcy, o którą się zwrócił się Komendant Straży Miejskiej. Padł zarzut” czy nie spełniamy marzeń małego człowieczka o konnych patrolach”

Zwrot niesłusznie wypłaconych, zasiłków rodzinnych na dzieci, które miasto musi zwrócić. Oczywiście tylko pan radny Paczocha był zainteresowany czy to całość czy tylko transza zwrotu pieniędzy. ( Okazało się, że to tylko pierwsza transza) Reszta radnych hm… średnio zainteresowana SLD czeka by dołożyć władzy i pośmiać się z przewodniczącego Krawczyka i jego uchybień.

Radny Paczocha stwierdził, że to brak koncentracji środków i kontynuacja złej polityki z lat poprzednich i liczył na uściślenie priorytetów a tak jak to stwierdził „poszły konie po betonie” ustalić priorytety w walącym i zaśmieconym Bytomiu.

Radny Wójcik Heniek( to do jednego z radnych) „nie licz na to że jak nie zgłosisz poprawek to ci je zrobią jak nie potrafią” zgłosił też gotowość pomocy klubu SLD . Potem był monolog jak to czerwone dobrze rządziło i jakie środki zabezpieczali He, he. A że godzina była późna mogę uznać te opowieści jako dobranockę dla dorosłych. Jej tak to zrobią tylko w Erze!!!

Chodziło też o przyznanie dodatkowych środków na zapłacenie urzędnikom za godziny ponad wymiarowe ( wymiana dowodów i dłuższe godziny urzędowania polecam również ulotkę UM zachęcającą do wymiany dowodów osobistych i nie ja ją pisałam, a ilość błędów jest imponująca!)

Padł wniosek formalny klubu SLD o skreślenie tych pozycji a środki przeznaczyć na szkolnictwo i zajęcia pozalekcyjne. Jednak został większością odrzucony.

Pan Maciejczyk na pytania zaprosił zainteresowanych na prywatne spotkania? Stwierdził też, że dachy remontuje dla mieszkańców Bytomia a jak radni nie chcą to uchwały nie przyjmą chodzi przedewszystkim o prawo własności te budynki (szkoły) są własnością Skarbu Państwa i to prezent dla państwa.

Pan Świerczek w swoim wystąpieniu stwierdził, że radny Wojcik nie czyta gazet nie korzysta z internetu, niewie ile dowodów jest do wymiany i jak to się ma stać jego zdaniem?( Nie wiedziałam, że pan Świerczek i radny Wójcik są w tak bliskich kontaktach, że ten wie, co radny czyta czy robi hm…?)

Następny punkt czynsze CKU i prawo do dysponowania uzyskanymi wpływami. Głos zabrał radny Paczocha oczywiście jego pytania i tak trafiają w próżnie no i radny Wójcik przyznał panu radnemu Paczosze racje. Uzasadnienie uchwał to majstersztyk niekompetencji i zdziwienie, że ktoś o coś się dopytuje i że oni się nie spodziewali i nie są przygotowani?

Mała uwaga przewodniczącego Krawczyka, że cieszy się, że radny Wójcik zgadza się z radnym, Paczochą. A dla mnie to zwykłe chamstwo i brak kultury jak samemu ma się wiedzę zerową to lepiej się nie odzywać.

Praca skazanych na rzecz miasta! Sędzia wystąpił z tą prośbą pól roku temu jednak placówki podległe prezydentowi niebyły zainteresowane? Dlaczego niewiem może tak wstrzymać im dotację to zainteresują się darmową siłą roboczą? Niemoc naszej władzy jest już śmieszna, jeżeli nic nie można to, co można?

Oczywiście głos zabrał pan radny Janusz Paczocha który pytał się dlaczego tak późno i dlaczego tylko uchwała obejmuje półtora roku czy nie można takiej uchwały przyjąć bezterminowo albo na dłuższy okres czasu? Stwierdził też, że to ważna funkcja edukacyjna i zgadzam się z nim. Naczelnik Sikora stwierdził, że niełatwo było przekonać jednostki do takiej współpracy? Dla mnie to i tak niezrozumiałe i zakrawa na kpinę!

No i zmiany strefowe ja bym tak to określiła lepiej określił to pan Maciejczyk spłaszczenie stref czynszowych, jakie skutki to wywoła jeszcze niewiadomo? Jednak nie podlega dyskusji, że wiąże się to z podwyżkami dla kupców i najemców, na jaka skalę czas pokażę. I w tym temacie radny Paczocha stwierdził, że uzasadnienie uchwały jest Wójcikowe i czy będzie to związane z podwyżkami tak jak, za SLD + WB? Centra dzielnicowe? Uchwała jest tak niedoprecyzowana, że pozastawia dużą swobodę w jej interpretowaniu i że uchwała a w zasadzie w uzasadnieniu jest napisana nieprawda, która wprowadza w błąd. Władza posiada analizy o wzroście gospodarczym w naszym mieście jednak na sesji oczywiście, niemieli bo nie spodziewali się pytań?

Radny Czubak stwierdził „ panie prezydencie widzi pan teraz jak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”, bo to, o co lobował jako opozycja sam teraz ochoczo wprowadza i niewidzi w tym nic zdrożnego?

Radny Brzezinka stwierdził, że zmiany stref niczym nie skutkują a jedynie porządkują?

Padła też propozycja radnego Paczochy o odesłaniu projektu uchwały do wnioskodawcy, czyli prezydenta jednak, niechciano się na to zgodzić dopiero po pytaniach radnego Paczochy i koalicja zaczęła się dopytywać o szczegóły.

Po perturbacjach niemocy i ignorancji obecnej władzy po wychwalaniu swoich rządów byłej władzy i przy ogólnym rozbawieniu prezydenta i pana Maciejczyka uchwałę przyjęto 18 za 6 przeciw 0 wstrzymujących się.

Był tez wniosek o przesuniecie punku powstania pomnika „Trudu Górniczego”, ale radni odrzucili go większością głosów.

Zasady gospodarowania wolnymi lokalami JK Czubak bredził o zasadzie wolnej konkurencji( I kto t mówi?) A wywody w tym punkcie radnego Bartkowiaka to ignorancja i całkowita skleroza tak bym to ujęła. Poprawki autopoprawki wykreślanie punków propozycje nowych zapisów to cała góra sprzeczności a pan Maciejczyk już skapitulował i merytorycznie punkt po punkcie całą uchwale przedstawiła pani Naczelnik Grobelny, czym wzbudziła ogólne uznanie u radnych i nas laików zasiadających w sali sesyjnej. Podziękował jaj również radny Bonk i stwierdził, że nawet na komisji nikt tak dobrze nie wyjaśnił im zawiłości uchwały( to daje obraz ignorancji i poziomu wiedzy naszej władzy!)

Padł wniosek zgłoszony przez radnego Napierałe o zamknięcie listy mówców a radny Paczocha stwierdził, że to stare metody SLD i WB. Co wzbudziło szczere uśmiechy w loży dla jaśnie nam panujących! Pan Maciejczyk może to kwestia późnej pory, ale przekręcił nazwisko radnego Czubaka (albo niewiedza!) Zresztą wszystkie merytoryczne pytania na tej pierwszej części sesji były powodem i do irytacji i szczerych uśmiechów a mnie się wydaje, że ten się śmieje, kto śmieje się ostatni!

Padło tez stwierdzenie radnego, Paczochy, że władza nie ułatwia pracy radnym, ale w końcu władza nie od tego jest? A od czego hm… to pozostawiam do indywidualnej oceny czytelników!

Dla mnie ta uchwała jest podwaliną pod sprzedaż całych kamienic, co z mieszkańcami hm... poczekamy gdzie nasz dobroczyńca pan Maciejczyk wyznaczy nam nową enklawę dzielnic slumsów dla nas mieszkańców.

Janusz Paczocha stwierdził, że niebędzie brał udziału w głosowaniu i prosi o odnotowanie tego faktu, bo jest to polityka” dwa kroki w przód a dwa w tył”

Na tym moje uczestnictwo w sesji się zakończyło godzina była już bardzo późna 23. 40 i muszę jeszcze dojechać do domu. Jak się dowiedziałam sesja zakończyła się o 1.30 tak to naprawdę odpowiednia pora dla nas mieszkańców? A może jakiś specjalny transport nocny dla uczestników sesji??? Chętnie skorzystam!!!

Moje konkluzje posesyjne: nazwałam tą sesję sesją śmiechu. Bo naprawdę władza miała ubaw, gdy dopytywano się o konkrety? Jednak ja nadal się dziwię jak można nie być przygotowanym na pytania czy to pewność czy ignorancja no i poziom wiedzy cóż bardzo małe pojęcie brak szacunku do tego, do czego zostali powołani? Czy my mieszkańcy i nasze miasto zasługuje na taką ignorancję? To metoda prób i błędów!

Wiem każde rządy się skończą jednak czy znowu ma zostać nam niesmak. No i brak wiedzy o kondycji koniunkturze gospodarce rynkowej naszego miasta. Masowa migracja ludzi wykształconych, władza „zamordyzmu” tak bym to określiła światli i wszystko wiedzący są tylko na górze! Decyzje pełne sprzeczności brak rozsądnych i merytorycznych uzasadnień uchwał to wszystko daje nam obraz rządów kolegialno partyjnych.

PiS to partia silnie scentralizowana PO i Donald Tusk hm… to człowiek na niewłaściwym miejscu w tej partii i mają małe szanse pod takim przewodnictwem. Dla mnie rządy partyjne to złe rządy przynajmniej na szczeblu lokalnym. Zawszę będzie brane pod uwagę dobro i wpływy partii nie nas mieszkańców. Dlatego twierdze, że tylko ruchy społeczne maja szansę zmienić coś w naszym mieście.

Czas na ruchy społeczne czas na PdB

Bytom Moje Miasto!!! Warto o nie powalczyć!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej Strona Główna -> Radni opisy Sesji Rady Miejskiej Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin