Forum Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej Strona Główna Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sesja Rady Miejskiej 20.11.2007

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej Strona Główna -> Radni opisy Sesji Rady Miejskiej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lorejn
AdminekDołączył: 24 Maj 2007
Posty: 131
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bytom

PostWysłany: Śro 15:06, 21 Lis 2007    Temat postu: Sesja Rady Miejskiej 20.11.2007

Kargul i Pawlak (z Samych Swoich)

Powołanie sekretarzy obrad przez przewodniczącego pana, Krawczyka zostali nimi radny Bonk i radny Bula.

Wniesienie dodatkowych 5 punktów pod obrady.

Spektakularne wejście górników z flagami transparentem oraz kwiatam,. którzy walczą o postawienie pomnika. Wystąpienie w tym temacie radnego Wójcika, który stwierdził, że przewodniczący obrad łamie Statut Miasta nie dopuszczając tego punktu pod ponowne obrady Rady Miejskiej.

Zażądał również zdania relacji od pana Prezydenta z przygotowań do zimy (i kto to mówi) stwierdził, że miasto podzielone jest na 12 kwartałów i miasto ma podpisanych tylko 5 umów i że pomimo rozpisania konkursu na trzy kwartały nie znaleźli się chętni by je obsługiwać. Prosił też o zwrócenie uwagi pani Rzecznik, że podaje nieprawdę w Życiu Bytomskim, że to wina poprzedników a umowy, które oni zawierali były półroczne, czyli dawno już wygasły.

Przewodniczący Krawczyk to ewenement w naszej radzie w odróżnieniu od swojego poprzednika, który cechował się doskonałą znajomością statutu i procedur, które skrzętnie wykorzystywał by nie dopuszczać do debat.

Wniosek radnego Wójcika został odrzucony a Górnicy wyszli bardzo niezadowoleni z wielkim hałasem zostawiając radnym baner z napisem flagę górniczą i wiązankę kwiatów.

Swoją relację z bywania następnie przedstawił pan Prezydent.

Zmiany budżetowe oczywiście głos zabrał radny Bula pytając, dlaczego wycofano kwotę na zdalny monitoring. Do porządku przywołał go radny klubu LID-L (jest tani) radny Wójcik?

Chodziło o dopłaty do strat BCK głos zabrał radny Janusz Paczocha dopytując się, dlaczego są straty i kto za nie odpowiada. W dalszej debacie wyszło, że źle skalkulowano środki na remonty i dlatego wynikło, niedoszacowanie i braki. Jednak nie napisano tego w uzasadnieniu i trzeba było się dopytywać. To samo wynikło z dopłatą dla Domu Dziecka.

Nadal złe uzasadnienia uchwał lakoniczne i w większości z błędami, które to niedopatrzenia przedłużają obrady i trzeba się na sesji dopytywać o najprostsze sprawy. Radny Janusz Paczocha stwierdził „wyższa jakość projektów czytelniejsze i pełniejsze uzasadnienia skróciłyby znacznie czas i dopytywanie się radnych”

Następne zmiany budżetowe i wydatek na remont pomieszczeń dla Banku Żywności, który ma poswatać przy szkole. Radny Paczocha zapytał czy dowożonie żywności i ruch samochodowy nie stworzy zagrożenia dla naszych dzieci. Uspokojono go jednak. A ja dodam, że nareszcie i nasze miasto będzie miało Bank Żywności jednak umieszczenie go w szkole uważam za zły pomysł ze względu na dzieci. Jednak już jakiś mały postęp zawsze to coś!

Pominę punkt związany z wydatkami geodezyjnymi i kartograficznymi.

Podatki od nieruchomości ważna sprawa dla miasta i nas mieszkańców. Głos zabrał radny Wójcik, który stwierdził, że podatki to barometr tego, co dzieje się w mieście( no to muszę przypomnieć, że za jago kadencji te barometr pokazywał tylko niż z tendencja spadkową)

Zamrożone podatki na trzy lata przez czerwonych jednak były tak wyśrubowane, że i teraz mogłyby śmiało zostać na takim samym poziomie. Nowa władza powyższa te podatki jednak ja uważam, że koniunktura w mieśćcie jest na tyle zła, że to nie czas na podwyższanie podatków. Polityka podwyższania podatków jest niepopularną polityką niestety i zawsze będzie rodzić niezadowolenie.

A ja nadal liczę na ściągniecie inwestorów i rozwój naszego miasta. Jednak z samych podatków nie osiągnie się tego celu. Trzeba umieć pozyskiwać środki Unijne radny Wołosz stwierdził, że osoby, które umiały takie środki pozyskiwać dla miasta zostały zwolnione i dlatego miasto miota się tylko z tym, co ma ze wpływów podatkowych( ma rację to było złe posunięcie).

Radny Janusz Paczocha stwierdził, że to preludium do debaty budżetowej i prosił o szersze wyjaśnienia służb finansowych. Radny stwierdził, że same podwyżki to nie jest wyjście i że czym mieszkańcy maja więcej swobody i wolnych środków tym intensywniej rozwija się miasto i wpływy nawet przy obniżonych podatkach są wyższe „liberalna gospodarka” zgadzam się z tym stwierdzeniem. Radny Paczocha prosił o zajęcie stanowiska i przedstawienie swojej koncepcji pana Prezydenta jednak pan Prezydent nie zabrał głosu.

Debata była długa i burzliwa radny Wąsowicz stwierdził, że podatki to danina ( mamy księstwo!) która będzie wykorzystana na zmianę wizerunku miasta.

Radny Michał Bieda mam zmieszane uczucia, co do tego młodego polityka ja zawsze stawiam na młodzież jednak poziom, który ten akurat młody człowiek reprezentuje? Wycieczka klasowa tak zaprosić sobie kolegów z uczelni i popisać się, jaki ja jestem ważny?

Mnie się wydaję, że poziom Uczelni, na której studiuje Politologie to jakiś niski albo problem w pojmowaniu młodego człowieka spatrzony daje się podpuszczać swoim kolegom z PO i a jago wystąpienia zaczynają dorównywać wystąpieniom radnego Buli.

Tak, więc młody radny ochoczo wstępował na mównicę by krytykować wystąpienia radnego Paczochy i żeby pokazać się swoim kolegom. A dla mnie to był występ na arenie cyrkowej wytresowanego szczeniaczka podpuszczonego przez kolegów z PO.

Wzory, z których czerpie młody polityk? Radny Kurzątkowski, który był już we wszystkich partiach nie wyłączając Samoobrony nie jest autorytetem. Wszak sami nie wystąpią, bo wiedzą, że nie podołają żadnej merytorycznej dyskusji z radnym Paczochą.

No i kanon radnego Biedy „ Zmniejszanie poprzez zwiększanie”( chodzi o podatki)

Wierzyłam w większą samodzielność kreatywność młodego Biedy niestety pomyliłam się a jego wystąpienia zaczynają być żenujące. I nadal polecam wzięcie kilku korepetycji z etykiety.

Przekonanie radnego Wójcika, że tylko oni dobrze rządzili? Tak samo zachwyt chwilowy, w który wpadał był imponujący!

Wystąpienie radnego Kurzątkowskiego jak się cieszył, że podatki zostały podniesione i chociaż jest przedsiębiorcą to on się cieszy i to bardzo? A może by tak zapytać innych przedsiębiorców i mieszkańców tak punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia.

Zgłoszenie przez radnego Kurzątkowskiego wniosku o zamknięcie listy mówców. Stwierdzam, że niektórzy radni mają małe pojęcie, nad czym debatują i o czym?

„To ludzie ludziom gotują taki los” z wypowiedzi radnego Paczochy.

Projekt podwyżek został przyjęty po bardzo burzliwej debacie. I po wymuszonym wystąpieniu pana prezydenta Koja. I po odrzuceniu obniżających poprawek radnego Paczochy.

Podatki od środków transportu poziom debaty ten sam no i na arenie popisywał się radny Bieda bo koledzy obserwują przecież!

W twej debacie głos zabrał pan Maciejczyk stwierdził, że czytali te same lektury i książki o gospodarce rynkowj z radnym Paczochą a podwyżki, które proponuje miasto to ułamki nieodczuwalnych kosztów dla przedsiębiorców.

Niewiedziałam, że nasi przedsiębiorcy mają się tak dobrze w naszym mieście czyżby zrobiona była jakaś analiza, o której nie wiemy? Radny, Wójcik stwierdził, że radny Paczocha mógł nie popierać Koja w drugiej turze to miałby bardziej liberalne podatki.

Radny Paczocha podziękował radnemu, Wójcikowi i powiedział, że nie skorzysta z obcej ideowo oferty i zacytował Samych Swoich " wolę swojego Kargula" i odcinam się od pańskiej całej frakcji.

Wszystkie poprawki obniżające podatki od srodków transportu zaproponowane przez radnego Paczochę zostały odrzucone.

Podatek od szczeniaczka? Tak ten punkt też wzbudził małe zamieszanie a radny Bartkowiak z propozycją by właściciele płacili 100 zł za czworonoga i wszczepiali czipy swoim ulubieńcom dąży do państwa policyjnego a może mieszkańcom zafundować takie czipy? Przetestujemy na radnym! Zgadzam się, że podatek powinien być jednak, co z tym podatkiem, na co jest przeznaczany to zostaje w mrocznej swerze domysłów?

Zostało, więc bez zmian i bez pomysłu jak rozwiązać psi problem?

Punkt 13 korekta o wyłączeniu z przetargu dla Publicznych Palcówek Zdrowia. Pan Prezydent Ciesiółka potrafi zadbać o swój pion, którym on zarządza jednak jestem rozczarowana, bo można było dopisać również i Spółdzielnie Socjale. Jednak miastu nie zależy na takich działaniach obywateli, co dobitnie odczuwa nasza BSS.

Punkt 14 program „Współpracy Miasta Bytomia z Organizacjami Pozarządowymi” dobra inicjatywa i potrzebna miastu. Chociaż tam zostały ujęte Spółdzielnie Socjalne.

Jednak okoliczności, w jakiej zostało to podpisane to inna sprawa. Stowarzyszenie TEKA i jego prezes Adam Bławat TPD i Pani Barbara Bryńska Oraz PZN i Hilary Zawada umykali między słupami by nikt ich nie widział czyżby mieli coś na sumieniu?

Do wszystkich radnych zostało skierowane pismo od Grupy Wsparcia z treścią, że rada NGO została nieprawnie wybrana a czynny udział pani prezydent Biedy był niedopuszczalny.

Tą sprawę będzie musiał rozstrzygnąć niezawisły Sąd czy to kolejne łamanie prawa w naszym mieście, a skandal wisi w powietrzu i znowu będziemy sławni w prasie i to nie tylko tej lokalnej?

W liście, który został wszystkim rozdany były też cytowane wypowiedzi pani Ewy Kulawik skarbniczki TEKA szkalujące członków Grupy Wsparcia. Niebędę komentować tych wypowiedzi i inwektyw.

Głos zabrał radny Bula, który odczytał list radnym jednak pani prezydent Bieda stwierdziła, że ta sprawa niema nic wspólnego z podejmowaną uchwałą moje zdanie jest odmienne!

Uchwała i tak musiała być przyjęta i powinna być to mały plusik dla naszej władzy zdeklarowanie współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Jednak czy na pewno zyskają organizację? Czy nowo powstałe układziki?

Nadanie nazwy drodze w naszym mieście, która będzie się nazywać
    „Miła”


Był też punkt w sprawie reorganizacji szpitala w Piekarach Śląskich projekt merytorycznie przedstawił prezydent Ciesiółka.

Opłaty za pobyt w Izbie, Wytrzeźwień to kwota 190 zł pytania radnego Paczochy dotyczyły czy te koszty są wystarczające na utrzymanie tego przybytku i jaka jest ściągalność za ten hotel.

Była już 22.00 a ja mam dużo zajęć więc odpuściłam sobie dalsze obrady które jak zwykle zakończyły się o północy.

Posumowanie: Radni cenią sobie swój czas jednak to, że są w koalicji nie zwalnia od myślenia i przedstawiania reszcie rzetelnych informacji i porządnych uchwał. Jest to przerabiane już 11 miesięcy i czy tak trudno napisać obszerniejsze uzasadnienia sprawdzić pisownie wtedy na pewno sesje trwały by o wiele krócej.

Ulica Miła

Ulica Miła wcale nie jest miła.
Ulicą Miłą nie chodź, moja mila.
Domy, domy, domy surowe,
trzypiętrowe, czteropiętrowe,
idą, suną, ciągną się prosto,
napęczniałe bólem i troską.
W każdym domu cuchnie podwórko,
w każdym domu jazgot i turkot,
błoto, wilgoć, zaduch, gruźlica.
Miła ulica.
Miła ulica.(…)

Władysław Broniewski


Jeśli to nic nie da to, co da?

Zdjęcia z sesji w galerii

http://galeria.interia.pl/galerie,u_id,82618

Bytom Moje Miasto!!! Warto o nie powalczyć!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Bytomskiej Spółdzielni Socjalnej Strona Główna -> Radni opisy Sesji Rady Miejskiej Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin